Veri aktarmada problem yaşıyorum?

Öğrenci listesi ve Sınıf/Şube listesi aktarımında problem yaşanmasının en temel sebeplerinden biri iki dosyanın uyuşmamasıdır.

Örneğin;

Diyelim ki Sınıf Şube Sayıları listesinde 10 A sınıfının toplam öğrenci sayısı 29 olsun, ancak 10 A sınıfına denk gelen İsim yazılı olan Öğrenci Listesinde toplam öğrenci sayısı 28 olabiliyor. Bu durumda hata alacaksınız. ÇÖZÜM: Sınıf/Şube Sayıları listesindeki Toplam 29 olan sayıyı 28 yapmaktır. (Kız erkek sayılarında oynama yapmanıza gerek yok)

Eğer sayıda problem yoksa diğer bir problem, 10 A sınıfında toplam öğrenci sayısı 29 gösterirken İsim yazılı olan Öğrenci Listesinde hiç öğrenci isimi olmayabilir. Sınıf / Şube listesinde öğrenci sayısı varken eğer Öğrenci Listesinde karşılığı yoksa bu durumda ÇÖZÜM İsim Sınıf/Şube Sayılarının yazılı listesindeki 10 A sınıfının olduğu satırı silmeniz gerekir.

Eğer ilkokul ya da ortaokul ise;  “IOG02000” numaralı sınıf öğrenci sayılarının yazılı olduğu dosyada, sınıfın toplam sayısı “J” sütununa denk gelmesi gerekiyor. Eğer denk gelmiyorsa iki sutunu silmeniz gerekebilir. (C ve D sutununu silebilirsiniz)

Problemin çözülememesi durumunda DESTEK sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.