Sınıf haritası modülü nasıl kullanılır?

Sınıf haritasındaki bilgiler eğitim öğretim dönemi içinde önemli verilerdir. Üç şekilde bu verileri işleyebilirsiniz.

Birincisi danışma yaptığınız öğrenci ile ilgili bilgileri elde ettikçe danışma kaydı ya da görüşme bölümünde bulunan “Öğrenci Önemli Bilgileri” butonuna tıklayarak açılan pencereden doldurabilirsin. (Nasıl doldurulacağı danışma kaydı yardım sayfasında anlatılmıştır)

İkincisi danışan bilgileri bölümünde bireyi tanıma formları vasıtasıyla yapabilirsiniz.

Üçüncü ve işlevsel yollardan biri de sınıf öğretmeninin ecxel dosyasına işledikten sonra RehberNET programına yüklenmesidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda anlatılmıştır.

1. Uygulayacağınız sınıf ve şubeyi seçin.

2. “Sınıf bilgilerini yükle” butonuna tıklayınız.

3. Sınıfın listesi çıkacak. (NOT: İsterseniz ilgili sekmeleri tıklayıp kaydet diyerek de bilgi girişi yapabilirsiniz.)

4. “EXCEL dosyası oluştur” butonuna tıklayınız. Seçtiğiniz sınıfın EXCEL dosyası varsa işaretlenmiş olarak çıkacaktır. Bu EXCEL dosyasını sınıf öğretmenine taşınan bellek ile verebilirsiniz. Ancak sınıf öğretmeni önceki girilen verileri silmemesi gerekir.(Elbette yanlış bilgiyse onu değiştirebilir) Çünkü daha sonra bu EXCEL doyasını yüklediğinizde en son haliyle öğrencilerin bilgileri düzenlenmiş olacaktır.

5. EXCEL dosyasını doldurulmuş şekilde sınıf öğretmeni size teslim ettiğinde bu dosyayı “EXCEL dosysı yükle” butonu ile sisteme yükleyebilirsiniz.

6. “EXCEL dosysı yükle” butonuna tıklayın. Bilgisayarınızda ilgili dosyayı seçin. Tamam dedikten sonra işlemin tamamlandığı ile ilgili mesajı bekleyiniz.