REHBERNET OTOMASYON SON KULLANICI YAZILIM LİSANS SÖZLEŞMESİ

REHBERNET OTOMASYON SON KULLANICI YAZILIM LİSANS SÖZLEŞMESİ

RehberNET yazılımını bilgisayarınıza kurmanız ve kullanmanız durumunda bu sözleşmede yazılanları okumuş, anlamış  ve kabul ettiğinizi beyan etmiş oluyorsunuz. Lütfen lisans sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. Eğer sözleşmede yazan koşulları kabul etmiyorsanız yazılımı yüklemeyiniz. Bu yazılım lisansı 1 Eylül 2017 – 30 Haziran 2018 tarihleri arasını kapsamaktadır.

KULLANIM:

Bu yazılım tek bilgisayara yüklenmesi, tek bilgisayarda çalıştırılması ve kullanılmasını kapsar. Birden fazla kullanıcı tek bilgisayarda bu yazılımı kullanabilir. Ancak başka bilgisayarda bu yazılımın ayrıca yüklenebilmesi için ayrıca lisans satın alınması gerekmektedir.

Bu yazılım rehbernet.net’de gerçekleştirilen üyelikte belirtilen kişi tarafından kullanılabilir. Kullanım hakkı üçüncü gerçek ya da tüzel kişiye devredilemez. Bu kişiyle iletişim rehbernet.net’de kayıtlı adres, mail ve telefon numaralarıyla gerçekleştirilir. Lisansı satın alan kişi bu iletişim bilgilerine RehberNET’in versiyon-sürüm değişiklileri konusunda bilgi için mesaj gönderilmesini kabul etmiş sayılır.

LİSANS SÜRESİ:

RehberNET yazılımı kullanım 1 Eylül 2017 – 30 Ağustos 2018 tarihleri arası için lisan satın alınır. Ve her yıl kullanıcının talebi doğrultusunda ücret karşılığında lisans yenilemesi yapılır.  Bu sözleşmeye göre alınan yazılımın lisans sona erme tarihi 30 Ağustos 2018 dir. Ve yazılım kullanım süresi dolmuş olacaktır. RehberNET Yazılımında, raporlama bölümü hariç diğer tüm bölümler otomatik olarak kısıtlı hale gelecektir. Ancak yazılım için lisans yenilemesi yapılması durumunda yeni versiyon indirilerek aktif kullanım hakları devam edilebilecektir.

YAZILIM TELİF HAKLARI

Yazılımın telif hakları 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu hükümleri ile koruma altındadır. Kullanma lisans hakkı dışında kalan hukuka aykırı kopya eylemi ve işlemler ilgili kanunlar çerçevesinde yasal takibe alınır. Bu yazılımın kullanım hakları üçüncü gerçek ya da tüzel kişiye devredilemeyeceği için böyle bir durumda devreden kişi de sorumlu olur.

GARANTİ         

RehberNET Yazılımının kusursuz, hatasız olduğu ve kullanıcının tüm ihtiyacını karşılayacağı şeklinde bir iddia ve taahhütte bulunmaz.

RehberNET yazılıma ilişkin olarak kesintisiz hizmet sunulacağına dair bir garanti vermemekte ve bu konuda herhangi bir hizmet taahhüdünde bulunulmamaktadır. Ancak karşılaşılan problemler verilecek olan mail adresine iletilebilecektir. Problemin çözümü konusunda makul süre içerisinde kullanıcıya geri dönüş yapılacaktır. Ancak bu geri dönüş problemin çözüleceği garantisini vermemektedir.

Veri kayıpları, veri bozulması ve veri çalınması gibi durumların olması ihtimaline karşı düzenli olarak yedeğinin, gerekli güvenlik ve koruyucu tedbirlerin alınmasından ve kontrol edilmesinden bizzat son kullanıcı sorumludur.

Bilgisayarınızdaki işletim sisteminin güncellenmesinden ya da değiştirilmesinden ya da başka yazılımların yüklenmesinden dolayı uyumsuzluk oluşabilir. Bu nedenle oluşacak uyumsuzluğu çözme garantisi verilmemektedir.

VERSİON-SÜRÜM DEĞİŞİKLİĞİ

RehberNET süresi içinde programın bakımı ve geliştirmesi için gerekli çalışmaları yapar. Bu lisans süresi içinde yazılımda yaptığı yeni güncelleme ve hata düzeltmeleri yapılması durumunda yeni alt versiyonu kullanıcılarının kullanımı için 1 Eylül 2017 – 30 Ağustos 2018 dönemi içerisinde ücretsiz edinmesini sağlar. Ancak bir sonraki dönem ya da lisans yenilemelerinde yeni versiyon – sürüm çıkartmayı garanti etmez.

RehberNET  versiyon değişikliği yapma ve yazılımı geliştirme hakkına sahiptir. Ancak yazılımın versiyon-sürüm değişikliklerinde eski yazılım ile kayıt edilmiş verilerin yeni versiyon yazılıma aktarılması konusunu garanti etmez. RehberNET eski versiyon yazılımı ile kayıt edilen verilerin, yeni versiyon yazılıma aktarılmasını garanti etmediği gibi aktarım sırasında oluşacak veri kaybı, veri bozulması konusunda da RehberNET sorumlu değildir. Versiyon-sürüm değişiklikleri satın alınan süre içersinde gerçekleştirilmesi durumunda kullanıcıdan herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak lisans süresi bitiminde yeni lisans için yenileme için belirlenen ücret ödenmesi gerekmektedir.

 

YÜKÜMLÜLÜĞÜN REDDİ

RehberNET yazılımın kullanılması ile oluşan bilgi ve veri kaybından RehberNET sorumlu değildir. RehberNET yazılımın yanlış kullanması, kurulum hataları, yazılımın kullanılması sırasında elektrik kesintisi, voltaj dalgalanmaları, virüs bulaşması, donanım arızalarında ya da kullanıcı sisteminde oluşabilecek her türlü problemler nedeniyle oluşacak veri kayıplarından, veri çalınmasından, gerekli önlemlerin alınmamasından, yazılım’ın yedeklemesinin yapılmamasından, yedekleme yapılmış olan verilerdeki hata ve kayıplardan dolaylı RehberNET sorumlu değildir.

RehberNET yazılımında öğrencileri-danışanları ile ilgili kayıt ettiğiniz tüm veriler tamamen kullanıcının bilgisayarında saklanmaktadır. Öğrenciler-danışanlar ile ilgili veriler internet üzerinden başka platformlara aktarılmaz. Bu nedenle verilerin güvenliğinden kullanıcı kendi sorumludur.

 

 

YAZILIMIN KURULUMU ve AKTİVASYONU

RehberNET yazılımı öncelikle 14 gün (2 hafta) demo tam sürüm olarak kullanılabilmektedir. Bu nedenle kullanıcılar programın tüm özellikleri, eksiklikleri ile tanıma imkânı sağlanmış olmaktadır. 14 günlük (2 hafta) demo süresi içinde ya da sonunda RehberNET yazılımın bir yıllık lisans bedeli ödendikten sonra 30 Ağustos 2018 tarihine kadar lisans satın olunmuş olup 30 Ağustos 2018 tarihine kadar program aktif olarak kullanılabilecektir.  Demo sonrası lisans satın alındığında eğer demodaki bilgiler kullanılacaksa demo da kayıtlı veri tabanının yedeğinin alınması gerekmektedir. Lisans satın almak istiyorsanız belirlenen lisans ücretini rehberNET.net adresinde belirtilen banka hesabına yatırarak “ödeme bildirimi” ile bize bilgi vermeniz gerekmektedir. Demodan sonra lisanslı sürüm için yeni bir aktivasyon yapmanız gerekecektir.

Demo ve orijinal kurulum esnasında programı satın almak için rehbernet.net e üye olurken kullandığı mail ve kullanıcı adı ile internet üzerinden aktivasyon yapılması gerekmektedir. Bu nedenle interneti olan bir bilgisayar üzerinden kurulumu gerçekleştirmesi gerekir. Kurulum için yardım ayrıca rehbernet.net adresindeki  “yardım” sayfalarından alınabilir.

İlk demo kurulum aktivasyonunun dışında, lisans satın aldıktan hemen sonra ve lisans satın aldıktan iki ay sonra internet üzerinden tekrar aktivasyon kontrolü yapılacaktır. Aynı kullanıcı adı ve mail daresi bilgileri başka bir bilgisayarda kurulu olan RehberNET’de geçerli olmayacaktır. RehberNet yazılımı için demo kurulumu hariç  yılda iki defa internet üzerinden online aktivasyon kontrolü gerçekleştirecektir. Bu nedenle kullanıcı adınızı ve şifrenizi  üçüncü kişilerle paylaşmayınız.
ÇEŞİTLİ MADDELER

Bu sözleşme ve sözleşme nedeni ile çıkabilecek her türlü uyuşmazlık durumunda Sinop İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

RehberNET  gerekli gördüğü takdirde, önceden haber vermeksizin yazılım ve dokümantasyonda değişiklikler yapabilir.