Kimdir Bu? Bölümü Nasıl Kullanılır?

BİREY TANIMA kategorisinden “Kimdir Bu?” sekmesine gidiniz.

1. Sormak istediğiniz soruları seçiniz. Seçtikten sonra “GÜNCELLE” butonuna tıklayınız.

2. Soru eklemek istiyorsanız mevcut “Kimdir Bu?” sorularının sonraki satıra ekleyin ve “GÜNCELLE” butonuna tıklayınız.

3. Uygulayacağınız sınıf ve şubeyi seçin.

4. “OFFICE Dosyaları Oluştur” butonuna tıklayın, WORD ve EXCEL dosyasının oluşmasını bekleyin.

5. WORD’de öğrencilere yöneltilecek “Kimdir Bu?” soruları bulunmaktadır (Üzerinde isterseniz değişiklik yapabilirsiniz. Ancak sorular ve soru sıraları EXCEL dosyası ile aynı olmalıdır.). Uygulanacak öğrenci sayısı kadar çoğaltıp sınıfa uygulayabilirsiniz.

6. Uygulanan “Kimdir Bu?” ‘lerin verilerini RehberNET programı tarafından üretilen sınıfın EXCEL dosyasına işlenmesi gerekmektedir.  Aşağıdaki örnekte gördüğünüz gibi hangi öğrenci, ilgili soruda kaç öğrenci tarafından yazıldıysa, o sayı rakamla girilmesi gerekiyor. Örneğin bir öğrenci 6 faklı sınıf arkadaşı tarafından “En çok sevilen” olarak belirlendiyse o öğrenci için “6” rakamı girilecektir. (Sıfır değerlerini girmenize gerek yok)

7. Veriler EXCEL dosyasına işlendikten sonra RehberNET ‘e yüklenecek. “Envanter Dosyasını Yükle” butonuna tıklayın. Verileri girdiğiniz “EXCEL” dosyasını seçiniz (Sınıf – şube seçmenize gerek yok).  Seçtikten sonra verilerin görüntülenmesini bekleyiniz. Görüntülenme tamamlandıktan sonra “Verileri Değerlendir ve Kaydet” butonuna tıklayınız. Eğer önceden o yıla ait sınıfla ilgili “Kimdir Bu?” yoksa kayıt işlemi tamamlanacaktır. Önceden o yıla sınıfın kaydı varsa onu sildikten sonra tekrar yüklemelisiniz.

8. Veriler RehberNET bölümüne yüklendikten sonra sayısal verileri ve değerlendirmeyi raporlar bölümünden görebilirsiniz.

KAYITLI “Kimdir Bu?” NASIL SİLİNİR?

BİREY TANIMA kategorisinden “Kimdir Bu?” sekmesine gidiniz.

1. Değerlendirme bölümünde silmek istediğiniz sınıf ve şubeyi seçiniz.

2. “Envanter Sil” butonuna tıklayınız.