Grupla Danışma Bölümünün Kullanımı

Bu bölüm temel görevlerimiz arasında olan, yaptığınız grupla psikolojik danışma çalışmalarını kayıt etmeniz için tasarlanmıştır.

1. Yapmak istediğiniz grupla psikolojik danışma çalışması için önce grup oluşturmalısınız. “GRUP OLUŞTUR” butonuna tıklayınız. (Oluşturduğunuz grubu düzenlemek için de önce oluşturulmuş grubu seçin sonra “DÜZENLE” butonuna tıkalyınız.)

2. “GRUP OLUŞTUR” butonuna tıkladığınızda aşağıdaki pencere açılacaktır. Grubunuzu oluşturduğunuz tarihi, grubun adını (kelebekler, maviler, deşim vs gibi),  türünü, konusunu (verimli ders çalışma, sınav kaygısı, öfke yönetimi, atılganlık eğitimi vs. gibi), tahmini oturum sayısını, grup danışmasının içeriğini maddeler halinde yazdıktan sonra kayıt edin. Grup oluşturulmuş olacaktır. “YAZDIR” butonuna tıkladığınızda isterseniz idarenize onaylatmak ya da dosyalamak için WORD dosyası oluşturabilirsiniz.  DİKKAT: “GRUP OLUŞTUR” butonuna tıkladığınızda açılan pencerede ayrıca “GRUP SON DEĞERLENDİRMESİ” var. Bu grup çalışması bittiğinde rapor olarak çıkartmak istediğinizde doldurmanız gereken bir bölümdür.

3. Oluşturduğunuz gruba öğrenci eklemeniz gerekiyor.

Kayıt ettiğiniz grubunuzu “GRUP” bölümünden seçiniz. Daha sonra “Gruba Öğrenci Ekle” butonunu tıklayınız. Karşınıza yine aşağıda ki gibi açılan bir pencere çıkacak. Açılan bu pencereden gruba eklemeyi planladığınız öğrencileri tek tek seçin daha sonra “Öğrencileri Grup İle İlişkilendir” butonuna tıklayınız. Formda arattığını halde öğrenci kayıtlı olmadığından eminseniz (Büyük küçük harf durumuna dikkat ediniz) “Öğrenci Yeni Kayıt” butonuyla öğrenciyi veritabanına ekleyebilirsiniz.

4. Sıra geldi grupla psikolojik danışmalarınızı kayıt etmeye.

Öncelikle hangi grupla grupla danışma yaptığınız, “GRUP” bölümünde seçiniz. Sonra danışmaya katılan öğrencilerin yanlarındaki kutucuğa sekme işareti koyunuz. Son olarak sağda ki formda sizden istenen gerekli bilgileri doldurarak “KAYDET” butonuna tıklayınız. Kaydınız “GRUPLA İLGİLİ GÖRÜŞMELER” bölümünde görünecektir.

Eğer grupla belli bir gün ve saat de randevulaşmış iseniz formun en altında bulunan “VARSA RANDEVU” bölümünden bunları girebilirsiniz. Ancak bu randevu “AJANDA” kısmına kayıt edilmektedir.