Ders Çalışma Programı Hazırlama Modülü Nasıl Kullanılır?

Ders çalışma programı modülü ile bir danışanınıza  ders programı yaparak çalışmasını takip edebilirsiniz.

Ders Çalışma Programı Hazırlama Modülünü kullanmadan önce

Ders programı hazırlama bölümünde açılan kutulardaki bilgileri (AYARLAR-> Açılan Kutular) kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Ancak sonradan değiştirme şansınız olmayacağı için lütfen önceden planlamanızı ona göre yapınız.

Açılan kutulardaki bilgileri düzenlemek ve eklemek için ayarlar kategorisinden açılan kutular sekmesine gidiniz. Orada “Çalışma Programı” bölümünden istediğinizi kısa (iki üç kelime de olabilir) kelime olarak ekleyin. Henüz ders çalışma programı hazırlamadıysanız mevcut kelimeleri çıkartabilir. Ve yerine kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Ders Çalışma Programı Hazırlama Modülünün Kullanımı

1. Öğrencinin numarası, adı ya da soyadının biri ile ismini aratabilirsiniz. (Boş bırakarak “ara” butonuna tıklarsanız kayıtlı tüm öğrencileri listelenecektir. Bu listeden de öğrenci seçebilirsiniz.)

2. Büyük küçük harf duyarlılığı vardır. Genelde BÜYÜK harfler ile aratın. Kaydın olduğundan eminseniz küçük harfler ile de aratmayı deneyiniz.

3. Hangi danışanınız için ders programı hazırlayacaksanız onu listeden isimini seçiniz.

 

4. “Özet” bölümünde ders çalışma programını hazırladıktan sonra ve öğrenciye vereceğiniz çıktıda not olarak görmesini istediğiniz bilgileri yazabilirsiniz. (Örneğin programı değerlendirme için bir sonraki randevunun zamanı, Program konusunda dikkat etmesi gerekenler, ders çalşma ip uçları vs.)

5. Program bölümü açılan kutucuklardan oluşmuştur. Ayarlar bölümünde yazdığınız bilgiler burada görünecektir. (Henüz girdiyseniz ve görünmüyorsa, programı yeniden başlatmayı deneyiniz)

6. Öğrenciniz ile birlikte yarımşar saatlerden oluşan prgramı yapmaya başlayabilirsiniz. 30 dakikanın kaç dakikası dinlenme olduğunu da “ÖZET” bölümünde yazabilirsiniz. ( 5 dakika gibi)

7. Program hazırladıktan sonra “KAYIT” butonu ile kayıt ediniz.

8. Danışanınıza WORD olarak programı vermek için “PROGRAM AL” butonuna tıklayınız.

 

Ders Çalışma Programı Hazırlama Modülü Videosu