Danışma Kaydı Nasıl Yapılır?

YENİ DANIŞMA KAYDI

1. Öğrencinin numarası, adı ya da soyadının biri ile ismini aratabilirsiniz. (Boş bırakarak ara derseniz kayıtlı tüm öğrencileri listeleyecektir. Bu listeden de öğrenci seçebilirsiniz.)

2. Büyük küçük harf duyarlılığı vardır. Genelde BÜYÜK harfler ile aratın. Kaydın olduğundan eminseniz küçük harfler ile de aratmayı deneyiniz.

3. Hangi danışanınızın danışma kaydını yapacaksanız listede çıkan isimini seçiniz.

4. Seçtiğiniz öğrencinin kişisel bilgileri sağ taraftaki danışma kayıt formunda çıkacaktır. Randevu Tarihi ve Saati, danışma değerlendirmesi ve sonucu hariç istenen tüm bilgiler doldurulması gerekmektedir.

5. RANDEVU VARSA: Tarih ve saat girmelisiniz. (Randevunuzu o gün danışanınıza hatırlatmayı unutmayınız)

YAPILAN DANIŞMAYI GÜNCELLEME

1. Düzenlemek istediğiniz danışanınızı bulun ve listeden seçin.

2. Danışanınızın danışma kaydı varsa hemen altında ki “YAPILAN DANIŞMALAR” bölümünde listelenecektir. Düzenlemek istediğiniz danışma kaydını seçin.

3. Seçtiğiniz danışma kaydının bilgileri sağ taraftaki danışma kayıt formunda çıkacaktır. Üzerinde gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

ÖĞRENCİ ÖNEMLİ BİLGİLERİ BUTONU

1. Danışma kaydı sırasında danışan ile ilgili önemli bilgileri işaretleye bileceğiniz ve kayıt edebileceğiniz bir bölümdür.

2. Butona tıkladığınızda üzerine tıklayabileceğiniz açılan bir liste çıkacak karşınıza. Gerekli gördüğünüz seçeneği işaretleyiniz. Ayrıca formun en altında “Özel Durum” ve “Öncelik Derecesi” satırları bulunmaktadır.

3. “Özel Durum” bölümüne kayıt için çift tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Ancak önceden kayıt varsa çift tıkladıktan sonra kursörü mutlaka yazının sonuna getirin ve yeni bilgileri bu şekilde kayıt edin.

4. Eğer gerekli görüyorsanız “Öncelik Derecesi” bölümüne rakamla 1 ya da 2 değeri girebilirsiniz.

5. Kayıt girişinde problem olduğunu düşünüyorsanız lütfen güncelleme yapmadan açılan formun üst sağ tarafındaki çarpıdan (X) çıkış yapın.